АПАТИН ДОМАЋИН ДРЖАВНОГ ФИНАЛА СПОРТСКИХ ИГАРА МЛАДИХ
Апатин ће почетком јула угостити најбоље младе спортисте из целе Србије – наш град је домаћин државног финала Спортских игара младих! Свечано отварање биће одржано у среду, 2. јула, на Тргу Николе Тесле, са почетком у 20:30 часова. Уз свечани програм и представљање градова учесника, ово вече најавиће дан пун спортских емоција, такмичарског духа и другарства.
Четвртак, 3. јул, резервисан је за спортска надметања. Од 9 часова, млади спортисти ће се такмичити у три дисциплине:
-
Одбојка на песку – градска плажа,
-
Рукомет – хала Основне школе „Жарко Зрењанин“,
-
Баскет 3x3 – отворени терени исте школе.
У свим дисциплинама учествују и екипе из Апатина, што финалу даје посебну димензију и прилику да подржимо нашу децу на домаћем терену.
Координатор Спортских игара младих за општину Апатин, Радомир Радујко, упутио је позив суграђанима:
– Позивам све Апатинце да у среду увече дођу на Трг Николе Тесле и буду део свечаног отварања, а већ сутрадан да испратимо сва такмичења и пружимо подршку нашој деци. Њима то много значи, а ми ћемо им тиме показати да стојимо уз њих – поручио је Радујко.
Апатин и овог пута показује да зна да буде домаћин – град спорта, младости и заједништва.