Председник Општине Апатин

Милан Шкрбић је рођен 12.02.1960. године у Апатину. Завршио је вишу економску школу комерцијалног смера.

Шкрбић се од ране младости посветио послу. Био је запослен у Бродоградилишту Апатин у комерцијалном сектору набаве. Директор - руководилац сектора набаве је био у периоду од 1993. до 2001. године.

Шкрбић се показао и као успешан привредник, 12 година је био сувласник и директор фирме ПТУ „Даива инжењеринг комерц“.

Политиком се бави од 1991. године. Републички посланик је био у 3 мандата, у периоду од 2003. до 2012. године. У истом периоду је био заменик председника општине Апатин, помоћник председника општине Апатин и 2 пута председник скупштине општине Апатин.


У посланичком периоду је био члан разних одбора скупштине Србије:
- председник одбора за културу и спорт дијаспоре
- 2 мандата члан одбора за финансије скупштине Србије
- члан одбора за приватизацију скупштине Србије
- члан одбора за представке и предлоге скупштине Србије
- члан одбора за дијаспору скупштине Србије

Од рођења је страствени риболовац и љубитељ природе.
Отац је двоје деце, деда два унука.

Заменик председника

Дубравка Кораћ – заменик председника општине Апатин
Датум рођења: 07.12.1988.
Адреса: Мије Орешког 1, Апатин
е-маил: dubravka.korac@apatin.rs

 
Након што је основно и средње ( Гимназија „Никола Тесла“ Апатин 2003-2007) образовање завршила у Апатину, високо образовање Дубравка је стекла на Филозофском факултету у Новом Саду. Завршила је дипломске академске студије мастер психологије, усмерење Индустријска психологија и менаџмент људских ресурса.

Курсеви и обуке:
- Завршена обука за тренера – спортског учитеља, Факултет за спорт
Нови Сад 2013. година

- Завршена обука за сомелија, Пољопривредни факултет, Нови Сад 2012. година

Радно искуство:
- Професор психологије у Гимназији „Никола Тесла“ у Апатину 01.02.2014- 31.08.2015.

- Саветник за планирање каријере, Национална служба за запошљавање Нови Сад, 01.10.2015 – 22.05.2016.

- Заменик предсеника општине Апатин 23.05.2016. -

Остало:
- Волонтер Центра за превенцију самоубиства „Срце“ Нови Сад од марта 2009 године

- Од децембра 2011 до септембра 2014. године – директор Центра за превенцију самоубиства „Срце“ Нови Сад